Genel

Ne Yüzyıl Ama!

Yüzyılımızdan bahsederken öyle gururlu ağzımızı ve gönlümüzü doldurarak konuşuyoruz ki, geçmiş yüzyıllar ve yaşayanları karşımızdaymışta nazire yapıyormuşuz sanılır. Ee kolay mı, bilişim çağındayız. Ortaçağ değil, yakın çağ değil. Boru mu bu 21.yüzyıldayız biz! Tey tey teyyy!

Ya yüzyıla bakar mısınız Allah aşkına?! Hala sivrisinekler bizi muma çeviriyor. “Haksızlık etme Arzucum, bak Sinkov neyim var artık” demeyin boşuna. Zaten Afrikalıların yüzyıllardır kullandığı bir yöntemi allayıp pullamaktan ibaret bir çözüm; ilaç püskürterek derinize, sivrisineklerden korunma ürünleri.

Tamam, kabul. Bu sinekler doğası gereği bizim kanımızı emecekler. Besbelli önüne geçemiyoruz. Bizi ısırıp gitmeleri, kanımızı emmeleri değil sorun. Asıl dert bundan sonrası. Isırılan yerin deli gibi kaşınması, kaşıdıkça şişmesi. Bir Allah’ın kulu da çıkıp, “Bırakın sinekler ısırsın sizi. Biz ısırılan yerin sizi rahatsız etmemesini sağlayacak bir ürün çıkardık. 21.yüzyıl insanına hizmetimiz olsun!” demiyor. Onca ilaç şirketi var ama sivrisinek ve benzerlerinin ısırıkları sonrası oluşan kaşıntıların, kızarıklıkların, şişmelerin üstesinden gelecek bir ürün yok. Yok ne yazık ki!

Aslında belki Karakıta’da bunun yüzlerce yıllık çözümleri vardır ama biz burnundan kıl aldırmayan 21.yy insanı olarak bunu kendi yöntemlerimizle çözmenin yollarını buluruz. Buluruz değil mi?

Comment here