Denedim-YazdımManşet

Aşırı terleme önlenebilir mi?

Bir süre önce artan sıcaklardan ve ona bağlı olarak oluşan terleme şikayeti ile doktora gittim. Kıyafetlere verdiği zarardan tutun, acaba terledim mi düşüncesi ile ortamlarda yaşadığım sıkıntıya kadar oldukça rahatsız edici bir durumdu. Acaba hiperhidroz mu var dedim, ama neyse ki normalden biraz fazla terliyormuşum sadece. Tıbbi roll-on kullanmamı tavsiye etti doktorum. Ama eğer yeterli gelmezse botoks uygulanabileceğini de ekledi. Haliyle rahat bir yaz geçirebilirdim ama pahalıya mal olabilirdi.

İşte tam bu zamanlarda ofisten bir arkadaşım Driclor kullanacağını, çok terlediğini söyledi. Yani anlayacağınız arkadaş tavsiyesi hayatıma ciddi bir konfor kattı. Biraz araştırma yaptım ve önüme ilk gelen eczaneye girip aldım. Ben normal roll-on kullanamadığım için (şişlik ve kaşıntı yapıyor) en kötü bir kez kullanır, olmazsa bırakırım diye düşündüm. Kullandığımın ertesi günü ve sonraki her gün, bu markayı yazmalıyım, dedim. Kokulu bir ürün değil ve inanın çok memnun kaldım. Tek kullanımla bir hafta aşırı terlemenin yerini normalin çok altında bir terleme aldı.

Detaylı bakmak isterseniz, Driclor diye aratmanız yeterli

“Hiperhidroz, insanın çok fazla terlediği tıbbi bir durumdur; aşırı terleme için kullanılan tıbbi terimdir. “Hiperhidroz” sözcüğü aşırı (hiper) terleme (hidroz) anlamına gelmektedir. Hiperhidrozlu insanlar aşırı ve beklenmedik ölçüde terlerler hatta sıcaklık çok düşükken ve hareket etmedikleri zaman bile terleyebilirler.”

Comment here