GenelManşet

Beyaz Müslümanın Afrika’yla İmtihanı

İnsanız!
Canımız acıyor etimiz didiklendikçe. Daha dün gözünü açanla, asırlar evvel ölmüşle kadim kardeşliğimiz var. Hep bir anadan gelmenin yazgısıyla aynı yerden acıyoruz. Bir avuç etin ettiğidir bu. Hicbir yere sığamadım, diyeni ve vicdanı içine alan da bu bir avuç et.
Ne vakit upuzak coğrafyalarda bir can incinse sızlayan, yare fiske değse küt küt atan da aynı parça.
Şimdi o parça öyle acıyor, sızlıyor ve küt küt atıyor ki tüm bedenin ritmini bozuyor. Nice annenin, çocuğun, yiğidin mecalsiz çığlıkları bu et parçasını didikliyor.
Bir kez daha sınanıyoruz. Vermekle. Arkasını, önünü düşünmeden, hesabını yapmadan, mağrur olmadan vermek imtihanı.

Yarın değil, sonra değil! Şimdi Vermek Zamanı!

1) T.C. BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI (AFAD)

2) Acil İhtiyaç  Sahibi 2 Aileye  Destek İçin


Comments (1)

  1. Kolonileşmeci zamanlardan beri sömürülüp gıda yardımlarına mahküm bırakılan, o yardımların da çetelerin, mafyanın eline geçtiği bir ülkeler zinciri Somali ve çevresi..asıl kuraklık bunları yapan Batı’nın vicdani ve zihinsel kuraklığı..on yıl kadar önce bu insanların üzerine modern gelişmiş? ülkelerin ordularını yollayarak conter strike oynayan Batı şimdi duygu sömürüleriyle yardım kampanyaları başlatılıyor (bizim ülkemiz gibi operasyonun başında hangi Türk general vardı google yapın).

    Evet Hristiyanlıkta kefaret kurumu en iyi çalışan ruhban kurumdur.Şu kampanyalara bakınca bizimde Batıcılık oyunuyla benzer süreçlerin benzer kurumlarca İslam ümmetine yedirildiği görülmekte. Herkes üç beş kuruşla içini rahatlayacak, sözde insani ve dinsel görevimizi yapmış olacağız. ama açlık ve sömürü devam edecek…çünkü balık vermekle olmaz o ülkelere balık tutmayı öğretmek gerekti…ama bu olursa nasıl sömürüleceklerdi?

    Yukarıda yazdıklarıma rağmen, kendimizi kandırıyor gibi de olsak ta, bu yardımlar bir masum çocuğun, 3 çocuğunu aynı gün yitirmiş ve elinde bir yavrusu kalmış bir annenin karnını doyurup, onların hayata tutunmasını sağlayacaksa ve bir tebessüm dudaklara Ramazanda gelecekse mutlaka verilmelidir..vermeliyiz..vereceğiz..ama balık tutmayı öğretilmesi için kampanyalarda,çalışmalarda yapılması için çığırtkanlık yaparak…

Comment here