Genel

Penti Promosyon Olarak Oje Yahut Uhu Versin!


Çorap tutkum var benim. Koleksiyoncu edasıyla öyle çok ve farklı çoraplar alırımki, çok defa arkadaşlarım, “bunu giyinmeyi düşünmüyorsun değil mi?” demekten kendilerini alamazlar. Son yıllarda ürün yelpazasi beni çoktan geride bırakan çorapların özellikle tül kısmı ile ilgili diyeceklerim var. Kadınlık alemi açısından pedlerden sonra en büyük devrimlerden biri olduğunu düşünürüm.
Vog, Öğretmen Çorabı, Parizien, Müjde, Penti şimdilik aklıma gelenler. Çeşitler arttı. Önceden gider numara verir ve çorabımızı alır gelirdik. Sanırım 86 açık ara öndeydi:) Şimdi bir çorap almaya gidiyoruz, 10 çorapla çıkıyoruz. Çoraplar iyi, hoş lakin gelin görün ki, dehşet bir kusurları var. Öylece dingin dingin duran ip düzinelerinin içinden, bazen bir bazen bir kaç tanesi “pat!” diye sıra bozar. Biz kadınlar buna “eyvahhhh! çorabım kaçtı!” sendromu diyoruz. Sendromu bilmeyen yoktur. Ama çözüm üreten de yoktur.Tamam kabul, kaçmayan çorap üretmek pazar-lama açısından mantıklı bir karar değil. Bunu uzun dönem bekledim. Hatta bir ara üretenler de olmadı değil ama ı ıhhh, olmadı o iş. Üreticiden çözüm çıkmayınca, biz bazı çözümler ürettik. Bu çözümlerden birini TRT’deki dikkat programlarından öğrendik. Efenim kaçan iki çorabı tek çorap olarak kullanarak, ekonomiye katkıda bulunup, israftan kaçma olayıydı bu yöntem. Hatırladınız değil mi? TRT’de günün belli saatlerinde, israfa karşı mücadele için, minik önerilerin yer aldığı kesitler olurdu. Neyse konuya döneyim. Bir diğer önemli yöntem, çantamızda hep acil durumlar için, yedek çorap bulundurmaktan ibaretti. Eğer çorabınız külotlu çorap ise, yedeğiniz olsa bile, değiştirecek yer bulamazdınız. Açmazdaydık ama yılmadık. Bir yol daha bulduk. Kaçan kısmı keşfedip, o nokta üzerine oje ya da uhu tarzı yapıştırıcı sürmek. Bu yöntem anlık bir çözümdü ve az-buçuk işe yarıyordu. Kaçığın ileri gitmesine mani oluyordu.
Nerden esti şimdi bu kaçan çorap muhabbeti demeyin. Metroda her Allah’ın günü Penti reklamlarını görüyorum. İçimden diyorum ki, ” e be Penti! sen bilmez misin bu güzellik sende de kalmaz? elbet birgün sen de kaçarsın. madem öyle, bi güzelllik yap ta, her çorabın yanına küçük bir tüp yapıştırıcı yahut oje koy. promosyon yap! kadınlar hem nostalji yapsın hem de daha çok çorap alsın.”

Comment here