Genel

Unutkan Pazarlamacı Olmaz! :)

* Yaptığınız işe konsantre olamıyorsanız konsantre olabilecek fikirler geliştirin. Bunu başkalarından beklemeyin. Sizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz. Size en güzel çözümü yine siz sunarsınız. Bir işte “odaklanma” çok önemlidir. En azından benim için öyle. Odaklanıp işin canını okuma.

* Unutkanlıktan şikayetçi iseniz, unutabileceğiniz şeyleri, elinizin altında tutun. Unutabileceğinizi düşündüğünüz ya da unutmamanız gerekli şeyleri hatırladığınız anda yapın ya da size hatırlatacak bir mekanizma kurun. Teknoloji aklımızı karıştırmak ve bizi unutkanlığa sevketme konusunda biraz suçlu olsada bu suçunu, cep telefonlarına hatırlatma alarmları yükleyerek, bilgisayarımızı tam bir sekreter gibi kullanmamıza olanak vererek bir nebze azaltıyor. Ama ben hep klasik olanı tercih edenlerdenim. İyi bir ajanda, iyi bir kalem ve yazma-not alma alışkanlığı edinme.

Gün içinde ne yapacağımı hep yazarım. Her yaptığım işin yanına bir “tik” işareti atarım. Aklıma gelenleri bir yerlere yazar ve unuttuğum bir şey var mı diye ara ara kontrol ederim. Şimdiye dek çok işime yaradı. Sizlere de tavsiye ederim.

Comment here