Denedim-YazdımPazarlama

Angry Birds Rio ve Bizi Esir Eden Oyunlar

Dünyada büyük bir furya halini alan mobil oyunların belki de en çok konuşulanı artık Angry Birds. Şimdiye dek yaklaşık 150 milyon kez indirilerek (Günde neredeyse 1 milyon indirme) ciddi bir rekor kırmış görünüyor.

Benim gibi oyun hevessizi bir tipi bile kendine esir eden kızgın kuşlar mobil bir oyun olmanın da ötesine geçti. Artık webde online olarak da oynanabilecek oyunun sahibi Rovio şirketi resmen talih kuşunu yakaladı. Tabi Apple’da:)

Kuşların oyuncaklarının satışından bile küçümsenmeyecek gelirler edildiğini şuradan görebilirsiniz. —> Angry Birds Shop

Ama asıl güzel olanı kuşların animasyon bir filmle izleyiciye sunulmasıydı. Angry Birds Rio 3 D olarak sinemaseverlerle buluşur buluşmaz hasılat rekorları kırdı. Ben de filmi BeyazPerde.com’un Facebook üzerinde açtığı bir yarışmaya katılarak ön gösterim şansı ile izledim. Doğrusu ilk yarıda sıkılır çıkarım demiştim ama her zamanki şey oldu ve kuşlar beni esir etmeyi başardı. Prodüksiyon, renkler, senaryo öyle güzeldi ki film bittiğinde, budur, diyebildim sadece.

Comments (1)

  1. Ben fruit ninjaya inanılmaz sardım dediğin gibi ufak bir uygulama olmaktan çıktı benim için arkadaşlarımla aramda bir çekişme rekabet ortam yaratan araç haline geldi 😉

    Bu arada bu film gösterimlerine beraber gidebilsek harika olmaz mi? 😉

Comment here