Sosyal Medya

Sosyal Medya ile Klasik Medya Muharebesi

2-3 yıldır bir sosyal medya türküsüdür tutturuldu gidiyor. Sosyal ağlardan birinde iyi olan herkes kendini sosyal medya uzmanı ilan etti bile. Kim bilir belki haklılardır. Zira öyle kocaman bir boşluk var ki, kimi kendini en uzman ilan ederken, bir başkası yerini kutsamak için herkesi aşağılamaya kadar işi vardırıyor. İyi de bu kadar sert çarpışmalara konu olacak kadar önemli bir şey mi bu sosyal medya?

Klasik medya hakikaten sosyal medyaya yenik mi düşüyor, kan mı kaybediyor? Sosyal medyacıların iddiaları doğruysa klasik medya bitiyor mu? Yoksa klasik medya ile sosyal medya kardeş kardeş birlikte mi yürütülmeli?

Ben klasik medya ile sosyal medyanın iç içe olduğuna inanan ve ikisini de kullanma gayreti içinde olan biriyim. Ama gel gelelim sorun çıkaran, kavga edenlerin derdine. Klasik medyacılar sosyal ağlarda dikiş tutturamıyor, sosyal medyada at koşturanlar ise klasik medyada alabildiğine zayıf. Savaş burada başlıyor ve olan arada markalara oluyor.

Bir süredir aksattığım blogumda, bundan böyle sosyal medya tecrübelerimi, bildiklerimi sakınmadan yazma gayretine gireceğim. Kimi kamu kurumu, kimi yardım kurumu, kimi ticari kurum, kimi kişi olan müşterilerime verdiğim sosyal medya desteklerini burada paylaşacağım. Yorumlarınızı bana iletmenizi ve paylaşımlarınızı eksik etmemenizi dilerim.

Comment here