Second Life’taki yeni şube açılışımıza tüm halkımız davetlidir!

Keşke ile başlayan cümlelerden yola çıkılarak yapıldığından kuşkum yok. Keşke biraz daha param olsaydı, keşke burada olmasaydım, keşke “O” olabilseydim, keşke… Keşkelere bir şans veriliyor orada. İkinci bir hayat yaşama fırsatı. Kendi hayatını kontrol edemediğini düşünen, “Yeni bir hayatım olsa nerede, nasıl, kim olurdum?” sorularını ya da düşüncelerini taşıyan insanların buluştuğu bir oyun Second Life.

Üye olmanızla birlikte başlıyor ikinci hayatınız. Kendi ellerinizle kendi hayatınızı yeniden kuruyorsunuz. Biraz uğraşıyorsunuz orada da. İkinci bir şans da olsa, sanal da olsa, oyun da olsa biraz yorulmak ve vakit harcamak, düşünmek lazım PC başında.

Madem yeni bir yaşam oluşturulacak, o halde her şey yeniden kurulmalı. Milletler, devletler, ticaret, ekonomi, eğlence, çevre, sağlık yeniden konumlandırılmalı. Hal böyle olunca da birilerine yeni kıtaların bulunması gibi fırsatlar çıkıyor.

Second Life’ta normal yaşamda neye ihtiyaç varsa onu kurabiliyor, yönetebiliyor, kazanabiliyorsunuz. Üstelik diğer oyunlardan farklı olarak, PC kapalı iken bile yaşamınız da, kazanmanız da devam ediyor. Bu oyun dünyası birileri tarafından epey ciddiye alınıyor! Tüm dünyadan yaklaşık 4,5 milyon üyesi var ve bu sayı sürekli artıyor. Bir para birimi bile var. $L, yani Linden Dolar.

Yazının devamı bu ayki Smart Marketing Journal’de.

Comment here