Denedim-YazdımManşet

Online yemeğin gurmesi: Mealbox

Bir süre önce sanırım Vodafone’un Yanımda uygulaması üzerinden gördüm kampanyasını. Ofise tatlı siparişi verdim. Hem denemek hem de kampanyayı kullanmaktı maksadım. Tatlı alıp çıkacaktım ama bir kilo sarmanın 32 TL olduğunu görünce, kendimi kaybettim sanırım:) Denerim, belki ihtiyaç olursa eve misafir geldiğinde pratik çözüm olur, dedim onu da aldım. 15-20 dakika sürmedi siparişimin teslimi .

Çekoslovak güneşi, siyah inci, mimoza gibi isimleri var tatlılarının. İsimler zaten insanda meraka sebep oluyor. Tatlar desem onlar da enfes. Ofiste tatlı canavarları var. Bayıldılar resmen:) Ama bence efsane olan sarmalar. Yani anne sarmasının üstüne çıkmışlar diyeyim, siz anlayın:) Yemekler zaten gurme lezzetlerden oluşuyor. Üstüne özel ambalajlarda, sıcacık geliyorlar.

Mealbox’ın hikayesi  de şöyleymiş;  “Üç çalışan bekar, şehirli insan olarak, İstanbul’da sağlıklı ve lezzetli yemek hizmeti bulma konusunda sıkıntı çekiyorduk. Evde yemek yapmayı bilmeyenlerin zorunlu tercihi olan eve sipariş verme seçeneklerinde ise aradığımız lezzetleri, istediğimiz gibi bir sunumla ve servisle bulamıyorduk. Bulduklarımızdan ise yeterince memnun değildik. Bu noktada yalnız olmadığımızı ve çevremizde bir çok kişinin aynı durumda olduğunu fark ederek yeni bir iş kurmaya karar verdik.”

Şeflerinin  eline, kurucularının da fikrine sağlık. Yiyin gari:)

Comment here