Denedim-YazdımPazarlama

Doğal ürünler için nereleri tercih ediyorum?

Beş- altı yıldır doğal ürünlerle beslenmeye, sağlıklı yaşamaya özen gösteriyorum. Eskiden bu tarz hassasiyeti olan insanlara gıcık olurdum. Ama sonraları nasıl olduysa ben de dikkat etmeye başladım. Açıkçası böyle bir yaşam tarzım olsun diye başlamadım. Yavaş yavaş hayatımın içine girdi. Belki de yaşlanıyorum veya kanserden kaybettiğim annem bilinçli, sağlıklı yaşamam için beni zorluyordur.

Peynir konusunda Kars ve Edirne’yi tercih ediyorum. Online olarak güvendiğim, ürün muhafazası iyi olan sitelerden alışveriş yapıyorum. memlekettengelsin.com bu konuda epey iş görüyor. Zeytin konusunda herkes Ege dese de ben Yusufeli zeytinini seviyorum. Onu da İnternetten bulduğum livanegida.com.tr adlı yerden temin ediyorum. Kayısı, dut, pestil gibi ihtiyaçlarım için de başvuru adresim Malatya. kayisiiste.com şimdiye dek başımı hiç ağrıtmadı.

Yoğurdumu kendim mayalamaya çalışıyorum. Hatta diyebilirim ki uzun zamandır eve market yoğurdu almıyorum. Yoğurt konusuna ve aldığım markalara sonraki yazılarda yer vermeyi düşünüyorum. Bugünlerde evde tereyağı yapmayla kafayı bozmuş durumdayım. Gelişme kaydedene kadar, tereyağını Kars’tan ve Trabzon’dan getirtmeye devam:)

Online alışverişler bu anlamda benim için çok ama çok faydalı. Sizin de önereceğiniz adresler varsa, lütfen paylaşın.

Comment here