Denedim-Yazdım

Nutellalı Toplar (Nutop)

Uzun zamandır Fikri Mühim üyesiyim. Deneyim ve ağızdan ağıza pazarlama (womm) konularında başarılı bir şekilde yollarına devam ediyorlar. Hafta içinde insanı heyecanlandıran bir paketle yeni kampanyanın parçası oluverdim. Ramazan ayında ağzımız tatlansın diye Ramazan’a özel ambalaj tasarımıyla Nutella geldi. Fikri Mühim çok güzel paketler hazırlıyor. Bazen ürünlerden çok daha fazla dikkat çeken paketleri, daha gelir gelmez çevremdekilerin merakını celbediyor.
Başta koca bir kavanoz Nutellla olmak üzere kutudan; harika bir ahşap tarif defteri, künefe, baklava, sütlaç, külah tatlılarının tariflerinin bulunduğu kitapçıklar ve bir mektup çıktı. İlk işim kitapçıkları ofis arkadaşlarıma dağıtmak oldu. Ardından eve götürdüğüm Nutella ile dört yaşındaki yeğenim Yekta’ya ablamdan özel ve kolay mı kolay bir tarif hazırlamasını istedim. Ortaya Nutella’lı toplar çıktı. Yeğenim bayıldı. Ben de tarifini sizinle paylaşmak istedim.

Nutellalı Toplar (Nutop)

Malzemeler:

3 yemek kaşığı Nutella

1 çay bardağı ceviz

1 çay bardağı kuru üzüm

1 yemek kaşığı bal

1 çay kaşığı toz tarçın

1 paket vanilya

1 yemek kaşığı tereyağı

6 adet küçük kakaolu hazır kek

Hazırlanışı:

Nutellalar benmari usulü eritilir. Diğer tüm malzemeler ayrı bir kapta karıştırılır. Ortaya çıkan karışımdan küçük toplar yapılır. Bu toplar eritilmiş olan Nutella’ya bandırılır. Üzerlerine ceviz serpilir. Buzdolabında bir süre bekletilir ve servis edilir.

nutop

 

 

 

Comment here