iPad Hakkında Bilmek İsteyebileceğiniz Her Şey!

Apple CEO’su, Steve Jops’un retro kıyafetleri ile elinde tutarak, “İşte yine süper bir şey yaptık!” (gerçekten büyüleyici ve devrim gibi demişti) ifadesiyle lansmanını yaptığı iPad teknoloji gündemine bir oturdu pir oturdu. iPod, iPhone derken iPad hayatımıza girdi. Eleştirilerin ardı arkası kesilmezken ürünün satışını dört gözle bekleyenler de oldukça fazla. Aslında Apple’ın çıkardığı her ürün hakkında konuşulan ürün olmayı başarıyor. Hangi pazarlamacı, üretici ürünü hakkında bunu istemez ki?
iPad ne? Hayatımızdaki hangi açığı kapatacak? Ne işe yarayacak? Fiyatı ne olacak? Ne zaman Apple Store’larda yerini alacak?

iPad cep telefonu ile bilgisayar arasında, Amazon’un Kindle’ı gibi e-kitap, e-dergi, e-gazete okuma konusunda iddialı, video ve oyunlar için iyi, tablet (taşınabilir) bilgisayar.

Tek bir tuşu bulunan, dergi ebatlarında, bir buçuk santimetre kadar, 700 gr’lık dokunmatik cihaz Mart ayında 499 – 839 USD arasındaki fiyatlarla satışta olacak. Fiyatlar beklentilerin altında gibi ama burada da bir pazarlama stratejisi gizli. Apple tabletten değil, tabletle kullanılabilecek ürünlerin satışından para kazanacak. e-Book gibi.

Steve Jobs büyük bir pazarlama dehası. Ürünleri, ürün tanıtımları, pazarlama ve reklam teknikleri ile takdire şayan bir adam. Öyle ki; eline odun alıp üzerine Apple logosu koyup, yukarıdaki pozu verse gene satar:)

iPad tanıtımı için 52.Grammy Ödülleri’ni seçti. Ödül töreninde ünlü komedyen Stephan Colbert zarfı açıp, sunduğu kategrorinin kazananlarını açıklayacaktı ki o da ne zarfı kaybetmişti. Bir süre zarf arıyor gibi yaptı ve sonra cebinden iPad’i çıkararak oradan okudu. Dünyanın birçok ülkesinden canlı izlenen törende bu mizansen tam anlamı ile mükemmel oldu.

iPad ile ilgili detaylı bilgi edinebileceğiniz ufak bir kaynakça oluşturduk Murat Can Demir ile. Murat’a teşekkür ederken, sizleri iPad bilgileri ile başbaşa bırakayım.

iPad Kaynakça:
1) Computer World 2) Week in Rewind 3) Social News Turkey 4) Apple 5) Mashable 6) Bildirgeç
7) Gizmodo 8) Techcrunch 9) The Geek Unit 10) Mail.com 11) Gigaom 12) Moneycrashers
13) USA Today 14) Techradar 15) Mashable 16) Read Write Web 17) Business in Sider 18) Engadget 19) Ecademy 20) Joehewitt

Comments (4)

  1. 🙂
    Şimdi bundan almak mı lazım?

  2. Ben Kindle'ı ya da bu ürünün bir sonraki versiyonlarını tercih ederim şimdilik:)

  3. Ali,

    Hakikaten Nook'ta iyiymiş:)

  4. Nook getirtiyorum 🙂

Comment here