Genel

Logo ve Biz Türk Şirketleri

Takriben 13 yıldır kullandığımız (Ben 1 yıldır firmadayım. Cümlem sanki 13 yıldır burdaymışım gibi anlam ifade ediyor olabilir. İşyerimi fazla kabullenmekten sanırım:)) logomuzu değiştiriyoruz. Bu muhteşem kararı ayakta alkışlamak gerekti. Ancak -belki de ne yazık ki demeliyim- logo işinde fazlasıyla beni çıldırtan fikir dinlemem gerekti. Bilişim dünyasında aktivite gösteren firmamızın logosunun nasıl olacağını ben düşünedurayım, siz aşağıdaki yorumları okuyun.
Logo üzerine konuşanlar:
-Bence logomuz kırmızı ve siyah renklerini muhafaza etmeli,
Ben:
-Bu konuyu işin uzmanlarına bıraksak olmaz mı? Renk seçimi önemlidir. Biz ise bu konuda yetkin değiliz.
Logo üzerinekonuşanlar:
-Ben başında bir yıldız olan, küçük harle yazılmış bir logo görmek isterim.
Ben:
-Neyi anlatacak bu yıldız ve küçük harfle yazmak. Vermek istediğiniz bir mesaj var mı?
Logo üzerinekonuşanlar:
-Ben eski halini daha çok seviyordum.
Ben:
-Orda anlatılmak istenen ne idi? Neyini seviyordunuz? Bizim dışımızdakilere ne anlatıyor, ne hatırlatıyordu?
.
.
.
Ben logo ve marka konularında uzman değilim. Eğer bu konularda bir değişim yapılacaksa, bunun uzman desteği ile yapılması taraftarıyım. Diyeceksiniz ki; uzmanların maddi külfetini kaldıramayacak çok fazla şirket var. Haklısınız. Ama bu tip bir değişim için, size destek verecek birilerine ulaşmak o kadar zor mu? Blog camiasında bile size destek verebilecek o kadar kalite insanlar var ki! Mühim olan “başarıya” götürecek, “bilgiye” sahip olmak değil midir? Yoksa tüm bu kavramların ve gelişmelerin mantığı ne?
İş yerimdeki insanlarla anlaştık. Tüm alternatifleri yarın bir uzmana göstereceğim. Fikir alacağım. Daha sonra müşterilerimize ve dış çevremize sunacağım. Bakalım neler olacak.

Comment here