Genel

Pazar Kahvaltısı+Sohbet+Trekking+Müşteri Memnuniyeti

Pazar gününü, İstanbul’u kar basmadan güzel güzel geçirmek için, güzel bir teklif aldım. “Hadi bi yerlere gidelim ama organizasyonu sen yap Meral” sıfatıyla özdeşleşen Meral, toplanıp, kahvaltı+sohbet+ mini bir trekking için program yaptı. 7 arkadaş gayet hoş bir muhitte, Mehtap Kafeterya’da kahvaltımıza başladık. Sohbet arasında lavaboyu kullanan arkadaşlarımızı bir sürpriz bekliyordu. Tuvalet çıkışında oturan bir çocuk,”Ücret 500 YKrş efendim” diyordu. Neyse diyerek işi geçiştirmiştik ki, hesap ödenme vaktinde bir şok daha geçirdik. “Kredi kartı geçerli değildir” ibaresi. Kredi kartlarının hayatımıza girmesi ile birlikte, büyük meblağlarda, nakit taşımayı unuttuk desem yeridir. Öyle bir mekanda kredi kartı geçmiyor oluşununa da az söylenemedik. Bİr de, benim gözümü fena halde bozan, kenar mahalle lokantalarında-ki bazılarını çok severim. Maksadım tenzil değildir- kullanılan masa örtülerine takıldım.
Niye yazdım bunları;
1) Meral kesinlikle en kısa zamanda blogger olmalı ve gezi-organizasyon tecrübelerini yazmalı.
2) Mekanınıza gelen müşteriden WC ücreti almayınız Aziz Mekan Sahipleri! Sinir bozucu.
3) Mekanınızda mobil cihazlarla sipariş almak maharet değildir, maharet, müşteri memnuniyetidir. Müşteri pazar pazar nakit para ödemek istemeyebilir. Ödeme şekilleri geniş olmalıdır!
4) Hem nakit para al, hem pahalı ol, hem wc’den bile para kes, hem de masa örtünü yakışıksız tut. Yok öyle..Gelmeyiz bir daha. Yazarız böyle, iyi yönlerinizi bile gözden çıkarırız.(Aslında kötü bir müşteri olmadığım gibi, yemeğimden böcek çıksa bile yiyen türlerdenim. Sadece bana nasıl muamele edeceğinizi bilin. Enayi hissi verdirmeyin.)
5)Hüseyin, ibrahim, Meral, Taner, Emel yakında bir şirket açıp sizi yanımda istihdam etmek isterim. Böyle bir beyin gücü görmedim ben. (MBA yeteneklileri:))) Marketing D Power ekibimde olmanızdan onur duyarım.

Comment here