Genel

Cin Ali Taran Ferrarisi’ni Satmadan Bilge Olmuştur Vesselam
A:
-Aaa bu o çok satan kitaplardan di mi? Ben de okusam iyi olur. Arkadaşlar bahsetti. İyi bi kitap sanırsam.
Arzu:
-Yok benim değil kitap, taşıyıcıyım. Birisi için birine götürüyorum. Okumayı düşünmüyorum.
A:
-Aayh çok hoşsunuz. Niye canım. Kitap bu okumak güzeldir.
Arzu:
-Öylede. Ben biraz kalk gidelim akıllıyım da, okursam Ferrarimi satarım diye korkuyorum.
……………….
B:
-Bu Ferrari hikayesi ne Arzucum ya. Hakkaten adam satmış mı arabayı. Bilge olmak için hem de.Cık cık cık.
Arzu:
-Ferrari’yi satmış ama jet duruyormuş.
……………….
C:
-Huzur için Ferrari’ni satar mısın?
Arzu:
-Bilmem ben şimdilerde huzur için bir Ferrari yavrusu almaya çalışıyorum.
……………….
D:
-Geçen Kadir Çöpdemir bu kitapla ilgili insanlara soru soruyordu. Ferrari’ni satar mıydın, diye. Aşk mı para mı,diye. Çoğunluk para dedi. Bilgeden acınası bir haldeymiş gibi bahsediyorlardı. Sen ne düşünüyorsun bu kitap hakkında? Hiç bir şey yazmadın ve konuşmadın şimdiye dek.
Arzu:
-Huzura ermek ve o limanda kalmak ne güzel bir duygudur. Aradığımız odur. Peşinden koştuğumuz…Ya çok iyi saklanıyor ya da biz körüz. Bilgenin ne hissettiğini bilemem. Çünkü, ne Onun kadar param ve şöhretim oldu, ne de Onun gibi her şeyi bırakışım. Kaldı ki, her şeyi ardımda bıraktıktan sonra tekrar şöhret olmayı niye isteyeyim ki? Unutulmak ve huzuru demlemek varken.Dedim ya, bilge değilim ben. Ama helal olsun adama. Her halükarda, kendini iyi pazarlamış. Kaç tane avukatın Ferrari’si, jeti, malikanesi vardır ki? Kaç insan her şeyi satıp, savurup Tibet’e gidince, geriye tanınmış bir bilge olarak dönmüştür ki? Ben bir Shidartha’yı bir de Robin Sharma’nın bilgesini bilirim. Bir de buradan Enzo Ferrari’yi anmadan geçemeyeceğim. Vizyonu ve dünyaya sunduğu hızlı armağanı için. Ona bu soruyu sorsak ne derdi acaba? Huzuru yalnızca hızda ve daha gelişmiş bir başka Ferrari’de bulmaktayken.
.
.
.
Bu kitabı sevmedim. Ama kitap okumak iyidir. Okumak ve okunmasına vesile olmak. Sevmediğiniz kitapları bile.Ta ki, sevdiklerinizi bulana dek.

Comment here