Genel

Cep Telefonu Önerilerinize Açığım

Riatalks ve Web 2.0 Hazırlık Konferansı’na katılmak üzre Cumartesi sabahı kalkıp, boğazın temiz havasını doya doya içime çekerek yola koyuldum. Akşam saatlerine dek sürecek olan I.günü, bu kadar teknik bilgi yeterli deyip 15:00 civarında bitirdim. Zihnim nasıl meşgul olmuş ise anlatılanlardan, Üsküdar’a geçer geçmez, Yöre Alışveriş Mağazası’na attım kendimi. Birkaç parça bir şey alıp, eve yollandım ki, cep telefonumun olması gerekli yerinde olmadığın fark ettim. Hımm, dedim içimden. Başkaca bir şey diyemedim. Durum belli idi ama eve gidip çantaya iyice bakmak gerekirdi. Soğukkanlıkla baktım ve evet, yoktu. Ev telefonundan cebimi aradım ama kapalı idi. Acar birine denk düşmüştü besbelli. Oysa gündüz gözü kapandığı görülmemişti o telefonun. Yöre’yi aradım sonra. Ama konu onları ilgilendirmediği için, ( Müşteri olarak alışverişimi yapmış ve çekip gitmiştim. Daha ne olsun?) kısa bir konuşma oldu.

Saat 17:00’ye geliyordu. Karakola gitmeyi gözüm kesmedi. Zaten IMEI numaramı yazdığım kağıdı da bulamadım. Dünyanın en mütevekkil ve teknolojik insanı gibi, Üsküdar Emniyet Müdürlüğü’ne durumu anlatan mail attım.

Telefona mı sim kartıma mı daha çok üzüleyim diye bir seçim yaptım. Sim kartım açık ara öne geçti. 11 yıldır onu hiç değiştirmemiştim. Hatta burada lafı bile geçmişti kaç kere. Vodafone abonesiydim ve numaramı da, operatörümü de çok seviyordum. (Son zamanlarda geyik kampanyasını müşteriden söke söke aldığını düşünsem bile.) Vodafone’yi aradım. Numaranın yasal sahibi olmadığım için, numarama sonsuza dek elveda dememi istedi çağrı merkezindeki şirin sesli hanımefendi.

Mütevekkil halimi hala koruyordum. Çünkü tüm bu olanların nedeni Carte d’Or’un dün akşam kendime dur demeden yediğim Kurabiye Güzeli ve bugün Yöre’den görmemiş gibi aldığım Çikolata Karnavalı idi.

* Eğer dün o dondurmayı yemesem, bugün kendimi alışveriş merkezine atacak bir nedenim olmayacaktı.

* Eğer dün o dondurmayı yemesem; ne ben 11 yıllık numaramdan ve cep telefonumdan olacaktım, ne de (şimdi) cep telefonumun zilyedlik hakkını elinde tutan ve 250-300 Liraya tamah eden kişi hırsız damgası yiyecekti.

Suçlu tamamen Carte d’Or’dur ve bu hatayı en kısa zamanda telafi etmelidir.

Size gelince; ayağımı yerden kesecek bir model için yanlış zamanlama (İtiraf ediyorum, herkes duysun; İşten ayrıldım bu ay başında.) olduğundan, bana işe yarar bir cep telefonu önerir misiniz? Acilen. (Hayır efendim, sinirli ve gergin değilim. Değiiilim!)

Ohh be:)

Comment here