Genel

Ya Ama TELSİM Olmaz ki!

1999 yılında bir dostum, elinde bir telefon ve içinde de hattıyla yanıma geldi.
“Geçen birinde gördüğün ve çok beğendiğin telefon vardı ya; bir tanıdıkta gördüm ve hemen aldım. Bir telefonun olsun istedim” dedi. Öyle güzel bir insandır ki, ondan sonra telefonu değiştirdim ama numaramı değiştirmedim . Sadık müşteriyim yani. 7 yıldır aynı numara. Beni arayanlar, yıllar sonra olsa bile bulsun diye. Bu süreç içinde, diğer GSM operatörleri ile yarışamayacak kadar yorgun düşsem de, Telsim’den hiç vazgeçmedim. Çok kazandıran bir müşteri olduğumu iddia edemem. Belki bu nedenle, operatörüm yıllardır canımı okur. Hediye bir numara olduğu için de, başka bir ada kayıtlı. O kişiye ve kayda ulaşıp, gerekli evrakları alamadığım için, numaramı kendi adıma kayıt ettiremiyorum. Bu sorun için, başka bir çıkış yolu önerin, dediğim call-center’lar, çözümsüzlük armağan ettiler bana.
Aslında maksadım Telsim’i yermek değil. Sadece dün aldığım şu mesaja çok içerledim. Diğer operatörler kullanıcılarına onca kontör/dakika armağan ederken,
“DEĞERLİ ABONEMİZ, 30 GÜN ÖNCE MYCEP HEDİYE KONTÖR VE SMS KAMPANYASINDAN KAZANDIĞINIZ HEDİYE SMS’LERDEN BU SÜRE İÇİNDE KULLANILMAYAN 35 SMS SİLİNMİŞTİR.”
onlar beni cezalandırıyor. Ya ama Telsim! Olmaz ki! Ben bu içerleme ile, söyle bakalım ne yapayım?

Comment here