Tüm Centilmen Erkeklerin 8 Mart’ını Kutlarım!

Zordur kadın olmak. Erkek egemen bir sektörde kadın başına çalışmak. Pazarlamacı olmak. Dinlemezler ilkin. Dinleselerde belli etmezler. Üstünüze gelirler. Önceleri kızıp, bağıran, ağlayan bir nevalesinizdir. Sonra değişirsiniz.

Futbolda erkek futbolu, kadın futbolu yoktur. Sahaya çıkarsınız. Kurallar bellidir. Oynarsınız. Ayağınız da kırılır, başınız da yarılır, küfür de yersiniz. Adamakıllı oyuncusunuzdur işte. Mükemmel de olsanız kimse sizinle ilgilenmez. Yanlış kulvardasınızdır bir yerde.

İnatçı olduğunuzu, gücünüzü hafife alırlar. Başarırsınız. Ama kimsenin ruhu duymaz. Başarınızı yastıkaltı etmişlerdir. Olsun. Siz biliyorsunuzdur.

İşiniz ağırdır. Hem de çok. Her bir rolünüzün hakkını vermeniz gerekir. Birinden biri azıcık aksamış olsa hem de azıcık, dünyanın sonu gelmiş gibi tepkiler alırsınız. Rollerinizi değerlendirip, ölçüm sonuçlarını alacağınız bir teknoloji harikası yoktur ne yazık ki!

Aksine sizin için üretilen pembe cep telefonları, aynalı kredi kartları, uzun süreli parlaklığı koruyan rujlar, kaçmayan çoraplar vardır. Nenize yetmiyordur ki tüm bunlar?

Hem her yerde siz yokmusunuz? Sektör ayırmaksınızın tüm bilboardlarda, TV’lerde, dergilerde, gazetelerde. Üstelik yılın bir günü de size ithafen kutlanılmaktayken daha ne istiyorsunuzdur ki? Aşağıdaki istatistik sonuçları mı? Boşverin gitsindir onlar. İstatistik zaten yalanın bilimi değil midir?

Kadınların,
%90’ı kocalarının kendilerine psikolojik şiddet uygulayarak bağırdıklarını, hakaret ettiklerini, aşağıladıklarını, küfür ettiklerini;

%40’ı kocalarının kendilerine fiziksel şiddet uygulayarak tokat, tekme, dayak, bıçak veya silahla saldırdıklarını;

%15’i kocalarının kendilerini istemedikleri halde cinsel birleşmeye zorladıklarını belirttiler.”

Takmayın bunları kafanıza. Taktınız mı? Bi orkide versemmmm!

Comment here