Sosyal Medya Forumu


Sosyal Media in Turkey forumu 10 Şubat’ta “Sosyal Medya İletişimi Nedir?” başlığı altında uzmanların gözü ile sosyal medyayı anlamamızı sağlayacak bir etkinlik düzenliyor. Dünyada ve ülkemizde sosyal medyanın masaya yatırılacağı etkinlik 10 Şubat’ta The Marmara’da olacak.

Sosyal medya ile ilgili öyle çok şey söyleniyor ki bilgi ve iş kirliliği oluşmasını ancak doğru kişilerden, doğru bilgileri alarak aşabiliriz.

“Sosyal Medya Uzmanı Aranıyor” yazımı biraz daha genişleterek Telekom Türkiye Dergisi’nde yayınladım. Yazımda değindiğim konulardan biri de doğru tanımlama eksikliği nedeni ile sosyal medya uzmanlığında sıkıntıların olduğu idi. Kendini uzman, stratejist olarak tanımlayan ya da yaptığı iş bu iken bir tanım getiremeyen insanlar için oldukça verimli bir program olacağa benzer.

İş dünyası bu yeni medyayı nasıl kullanmalı, nasıl yararlanmalı, sosyal medyanın riskleri neler, başarılı uygulamalar uzmanlardan katılımcılara aktarılacak.

Ben özellikle Darren Monroe’nin Obama Marketing sunumunu merak ediyorum. Obama’nın 2008 Başkanlık Seçimleri’nde rekor denebilecek yardım toplamasını (yarım milyar dolar) baz alarak bunu şirketlere nasıl uygularız konsunda bilgi verecek.

Bir de Tweet gazetecilerimiz Ahmet Hakan Coşkun, Cüneyt Özdemir ve Orağ Eğin triosunun klasik medyaya karşı sosyal medya panelindeki söyleyeceklerini dinlemek ve Twitter’da sorularıma ve yorumlarıma kayıtsız kalamalarının sosyal medyada hiçte “şık” olmadığını hatırlatmak istiyorum:)

Comments (1)

 1. Merhaba,

  Blogunuz gercekten cok guzel, yazilarinizi severek okuyorum.

  Ancak sol taraftaki kitap tanitim bolumunde Steven Levitt'in 29 yasinda oldugunu yazmissiniz ancak yazarin dogum tarihi 1967'dir.

  Ufacik bir duzeltme 🙂

  Sevgiler!
  Ayse

Comment here