Genel

Max Factor False Lash Effect Maskara


Uzun bir süredir bloga yazı giremiyorum. Şişli bölgesinde yerel seçim çalışmalarına katıldığım için, gecem gündüzüm birbirine girmiş durumda. Sürekli aklımda olan ve bir türlü yazmaya fırsat bulamadığım bir konu var. 

Bazı firmalar blogların gücünü keşfetmekte geç kalmadılar. Yayıcılıkları, samimiyetleri ve etki alanları göz önüne alındığında firmaları suçlayamam. Bloggerları kampanyalarının içinde bir enstrüman olarak görüyorlar. Bu da “pazarlama basiretli insanların ilmidir” mottomu hatırlatıyor. Firmalar basiretli olmak zorunda. Gelişmeleri takip etmek zorunda. Bu işi en iyi başaran firmalardan biri de hiç şüphesiz P&G. 
Bir süre önce Max Factor’un kirpiklere takma kirpik etkisi veren  ürünü False Lash Effect Maskara piyasaya çıktı. Bu ürünü denemem için bana da göndermişler. Çok sıkı bir maskara kullanıcısı olmasam da ürünü denedim. Makyajı çok seven arkadaşlarıma ve özellikle de kızkardeşime ürünü denettim. Evvela tepkileri ürün iyi ama pahalı yönünde idi. Kızkardeşim “Bu fiyata maskara mı olurmuş ayol, bildiğin rimel işte” deyip durdu. Ama ürünü kullanmayı da eksik etmedi:) Birkaç gün sonra telefonlaştığımızda, “Abla ya! sen çok kullanmıyorsun nasılsa onu bana versene. İnanılmaz dolgun gösteriyor kirpikleri” demeye başladı. Ancak sorusu olumsuz yanıtlandı tarafımdan. Zira artık hergün (Evet evet hergün. Hem de ben:)) kullanmaya başladım ürünü. Meğer kirpiklerim ne güzelmiş demekteyim şu aralar. Herkese tavsiyedir. 
Bir tavsiye de Max sayfasından ulaşıyor sizlere;
Gözkapaklarınızı lekelememek için maskarayı önce alt kirpiklerinize sürün.

Üst kirpiklerinizi boyarken gözlerinizi iyice açın, çenenizi kaldırın ve çubuğu kirpiklerin kökünden başlayıp ucuna kadar, yana doğru ilerleyecek biçimde gezdirin. Böylece kirpiklerinizin tamamı kaplanmış olur.

En çok siyah maskara beğeniliyor olsa da, insan yaşlandıkça ve cilt rengi değiştikçe siyah/kahverengi veya kahverengi maskara daha güzel görünmeye başlıyor.

Eğer maskara çubuğuyla kirpiklerinizin köküne kadar inemiyorsanız, kök çevresinde maskara artıkları bırakmamak için o bölgeyi yumuşak ve siyah renkli bir göz kalemiyle boyayabilirsiniz.

Maskara özellikle sarışınlarda kimi zaman çok ağır durabilir. Üst kirpikleri siyahla boyamak, alt kirpiklerdeyse kahverengi, mavi, hatta mürdüm maskara kullanmak kumrallarda bile çok iyi sonuç verir.

Mavi maskara gözlerinizin aklarının daha beyaz görünmesini sağlar.”

Comment here