Genel

Hoşlanmadığınız, seni rahatsız edenleri işe al!

Sıradışı yeniliklere olan merakım nedeniyle ileride, Richard Bronson’un kadın versiyonu olacağımı düşünmek keyif veriyor. Sevgili Fikri Türkel Hocanın, bugünkü yazısından alıntı yapmak istedim. Bir gözatın bakalım.

“Eczacıbaşı Holding altı yıl evvel iyi bir gelenek başlattı. “Yaratıcı Yenilikçi Buluşmalar” adıyla her yıl bir etkinlik düzenliyor. Hem kendi şirketlerindeki Ar-Ge faaliyetlerini bir yarış haline getiriyor hem de grubunu tanıtan, ilgi çekici bir toplantı gerçekleştiriyor. Her toplantıya da, yaratıcı, yenilikçi dünyaca ünlü birini davet ediyor. Bu yılki davetli de, 2002 yılının gurusu seçilen Sutton oldu. “İşe Yarayan Tuhaf Fikirler” kitabı, Sutton’u sadece Amerika’da değil dünyaya da tanıtırken, yenilikçilik geleneğine de felsefi bir yaklaşım sergilerken, statikleşen yönetimler için de bir çıkış yolu gösterdi.
Sutton’un tartışılacak fikirlerinin özeti on bir buçuk (11,5) cümle. Buyurun birkaçını okuyun ve tartışın: “Hoşlanmadığınız, seni rahatsız edenleri işe al”. “Başarı ve başarısızlığı ödüllendir ama pasifliği cezalandır”. “Takımda geç öğrenenleri de bulundur”. “Büyük ihtimalle başarısızlıkla sonuçlanacak işe karar ver”. “Mutlu insanları bulun ve kavga etmelerini sağlayın”. “

Comment here