Genel

Hayatımın Son Günlerdeki Fihristi


Grafiker& tasarımcı olmak isteyen ve bunun için elinden geleni yapan 19 yaşındaki Özgür, think-shirt yarışmasına yukarıdaki eserle katıldı. Yarışmada istediği sonucu elde edemedi ama benim için birinci oldu:)

En çok okuduğum ve beğendiğim spor blogu: ToyCanary

Canary dostum, spor hele hele Fenerbahçe ve NBA fanatiğidir. Ama öyle boş bir fanatizm değildir onunki. Bir muhabir, spor köşe yazarı olacak kadar iyi bilir işi. Hatta ben çok isterim, onu mesleği olan IT’den kurtulmuş ve spor muhabiri yahut spor köşe yazarı, spor spikeri olarak görmeyi. Gerçi belli de olmaz hayat bu:)

En tatlı kampanya: Maceraya.com

Web adresine girince koskocaman dünyadaki minik noktalar dikkatinizi çekmeye başlıyor. Noktalara yaklaştıkça her birinin dev bir organizasyon olduğunu fark ediyorsunuz. Siz de bildiğiniz duyduğunuz etkinlik veya gezileri ekleyebiliyor ve devleşen bir etkinlik sitesinin bir parçası oluyorsunuz. Proje, navigasyon sistemiyle orijinal bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Son günlerde keşfedip çok beğendiğim bir e-satış sitesi sahibinin blogu: Fatih Pakdamar E-Satış siteleri son zamanalrda birçok insanın iştahını kabartıyor ama arka planının ne kadar meşakkatli olduğu unutuluyor. Fatih Pakdamar ise bunu hatırlatıyor.

En çok takıldığım müzik sitesi: Musicopat Müziğe ama müzik dinlemeye yatırım yapanlar daha uzun bir süre çok kazanacağa benzer. Müziğin bu kadar dinlenildiğini 2000’li yılların başına dek görmemiştim. Otobüste, dolmuşta, trende, yolda, evde, işte kulağında, bilgisayarında, cep telefonunda müzik dinleyenlerin sayısı hiçte az değil. Eskiden hatıra deterlerinde “hangi tür müzik dinlersiniz?, hangi sanatçıyı seversiniz?” soruları olurdu ki artık tarih oldular desem yanlış olmaz. Ben kesinlikle rock dinlemem diyenlerin müzik listelerinde rock parçalar görmek olası, ben kesinlikle Türkçe müzik dinlemem diyenlerin arşivlerinde Türkçe onlarca şarkı görmek çok mümkün. Lastfm’den Musicopat’a transferim son zamanaalrda.Öneridir.

Yeni keşfim bir sanat müziği sitesi:
TSM Radyosu

Beni en müteessir eden haber: Türban Anayasa Mahkemesi’nden Döndü

En keyifli ama yorucu vaktim: Geçen hafta kızkardeşim evlendi. Keyifli ama yorucu bir süreçti. Sanırım sazlı-sözlü bir evlilik istemiyorum ben. Nikah yeterli. En temizi:)

Comment here