Galatasaray mı Büyüktür Fenerbahçe mi?

Başlık biraz tahrik edici duruyor ama biraz bekleyin derim:) Galatasaraylı olduğumu bilirsiniz. Üstelik biraz fanatik olmamı da eklemeliyim. Yani bazı veriler FB’yi, Galatasaray‘dan büyük gösterse bile ben ” Elbette Galatasaray daha büyüktür.” derim.

Benim sormak istediğim soruyu şöyle değerlendirmenizi istiyorum. Sizce takımın pazarlanmasında en başarılı kulüp hangisidir?
Son yıllarda ezeli rekabet Galatasaray’ın imajını epey zedeledi. 17 kez lig şampiyonu olan, UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası’nı kazanan, dünyanın en iyi takımı olan, Türkiye’yi dünyada temsil eden bir markanın, FB derbilerinde aldığı sonuçla tüm bu başarılarının keyfini sürememesini neye bağlayabiliriz?
Düşünün ki, dünya futbolunda pek yeri olmayan ülkemizi, hiç yenilmeden aldığı UEFA kupası ile dünya tarihine geçirdi. Eğer şuan dünya yıldızları ülkemiz takımlarında boy gösteriyorsa bunda Galatasaray’ın büyük payı olduğunu unutmamak gerek. Birçok oyuncusu büyük kulüplere transfer olan takımın, son yıllarda 6-0 gibi bir maç sonucuna mağlup olmasını neyle açıklayabiliriz? 6-0’ın rövanşını 5-1 ile almanın keyfini bile sürememesinin nedeni ne olabilir?
Kötü yönetim mi? Kötü pazarlama mı? Ya da kulüp yöneticilerinin her zaman kullandığı bir jargonla, paralarının olmaması mı?
FB kulübü parayı nereden buluyor, taraftarı yurt dışında ciddi bir başarısı olmayan takımını neden bu kadar destekler?
Galatasaray nerede hata yapıyor?

Comment here