Genel

Falan Etin İçinde Domuz Eti Var! Filancanın Ürünü Böcekli! Yaa


Vatan Gazetesi’ndeki bu haberi, benim çok sıkıntısını yaşadığım bir olayı aydınlatması nedeniyle, buraya taşımak istedim. Sürekli mail kutumuzu işgal eden bu maillerin, gerektiğinde hiç okumadan, hemen birilerine forward etme huyumuzun önüne geçmesini umarak.

‘DOMUZ ETİ’ KULLANIYOR DİYEN RAKİBİNİ İNTERNETTE YAKALATTI

Polonez, aralarında kendilerinin de olduğu 5 et ürünleri üreticisinin, domuz eti ve yağı kullandığını iddia eden bir e-mail’in peşine düştü ve ilk atıldığı bilgisayarı tespit ettirdi. Uzun süredir internette dolaşan bir e-mail, bazı ünlü et ürünleri üreticilerinin domut eti ve yağı kullandığını iddia ediyor. Polonez e-mail’in peşine düşüp ‘karalama’ oyununu ortaya çıkardı… Olayı yargıya taşıyan Polonez Genel Müdürü Mustafa Akkaş sorularımızı yanıtladı:
E-mail’in izini nasıl sürdünüz?
Aklımıza ilk gelen sektörden birilerinin bunu yaptığı oldu, çünkü mail’lerin gönderildiği adresler nokta hedeflerdi. Yani oteller, marketler, aile ve sağlık içerikli siteler gibi. Ayrıca mail’de verilen bilgiler ve isimler, sektör içinde olan hemen herkesin bilebileceği bilgilerdi. Suç duyurusunda bulunduk. Savcılık hemen bir bilirkişi tayin etti ve araştırmalar başladı. İlk mail’e ulaştık, yani forward (ileti) edilmemiş ilk mail’i bulduk. Gönderildiği bilgisayarın IP numarası tespit edildi. Bu numaradan da bilgisayarın kimin adına kayıtlı olduğu ortaya çıktı. Bilirkişiler o işyerine gidip araştırma yaptılar ve bu mail’i aradılar. Elbette delil bırakmamak için tüm dosyalar silinmiş. Ancak, bilgisayarın en dip hafızasında mail’in orijinalini ortaya çıkardılar.
İzler kime aitti?
Aynı sektörde çok küçük bir firmanın sahibinin oğlu. Amaçları bizim gibi büyük şirketlerin adını karalamak ve kendilerine pazarda yer açmak. Ancak firmanın adını veremem. Çünkü konu yargıda, dava hala sürüyor.

Comment here