Genel

Enerji Vampirlerine Karşı Çözümler

Elimde Personel Excellence Dergisi var. Bir arkadaşımı beklerken karıştırıyorum ve o da ne? Judith Orloff’un uzun zamandır hissettiğim yorgunluğa merhem olacak makalesi. Beni tanıyanlar her zaman ve durumda yüksek enerjimi koruyabildiğimi bilir. Ancak bunu korumak için ne kadar yorulduğumu bilmez. Aslına bakarsanız bende bilmezdim. Şimdi en azından bir fikrim var. Makaleden birkaç alıntı aşağıda.

Duygusal Özgürlük, stresten doğan olumsuzluğun enerjinizi tüketmesine izin vermeyerek elde edilir.

Tükeniyor musunuz?

Bedeniniz, enerji alanlarından oluşur. Her gün olumlu ve olumsuz çeşitli enerjilerle karşı karşıya gelirsiniz. Olumlu enerjiler arasında şefkat, cesaret, bağışlayıcılık ve inanç bulunur. Olumsuz enerjiler arasında ise korku, öfke, umutsuzluk ve utanç yer alır. Enerjinizi tüketen durumlardan ya da enerji vampiri dediğimiz insanlardan zarar görmemek için enerjinizi kullanma konusunda uzman olmanız gerekir.

Eğer sezgisel empati yeteneğine sahipseniz enerjiye o kadar duyarlı olursunuz ki bu durum Sizi tüketebilir. Sezgisel empati, zor durumdaki arkadaşlarınız için üzülmenin ötesindedir; duygusal yada fiziksel bakımdan onların acılarını, sıkıntılarını üzerinize alırsınız. Bununla başa çıkmak için yalnızlığa sığınırsınız. Başkalarının ruhlarında olup bitenleri hissedecek kadar onlara yakınsınızdır. Bu, üzerinizde aşırı bir enerji yükü oluşabilir; kronik yorgunluğa ve aşırı yeme davranışa neden olabilir.

Sezgisel empati yeteneğine sahip insanlarda, açıklanamayan pek çok belirti görülür.Bunlara doğru tanı konduğu çok enderdir. Örneğin obez kişilerin, kendilerini olumsuz enerjiden korumak için diyet dışında stratejilere gereksinimleri olabilir.

Sezgisel empati yeteneğine sahip olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? Kendinize şu soruları sorun: Bir akşam yemeğinde hoş görünümlü birinin yanına oturup birden bire midenizin bulandığı, başınızın ağrıdığı ya da kendinizi yorgun hissettiğiniz oldu mu?

Hayatta Kalma Kılavuzu

Duygusal vampirlerden kendinizi nasıl koruyabileceğinizi biliyor musunuz? Her ilişki bir enerji alışverişidir. Kendinizi en iyi hissetmek için şu soruların yanıtlarını vermelisiniz: Kimler bana enerji veriyor? Enerjimi kimler tüketiyor? Kendinizi güvenli ve güvende hissetmenizi sağlayacak destekleyici, içten insanlarla birlikte olun. Bunun yanı sıra enerjimizi yiyip bitiren enerji vampirlerinin kimler olduğunu da saptayın.

Enerji vampirleri olumsuz enerji yayarlar ve bu sizi tüketir. Bir iş arkadaşınız erkek arkadaşından nasıl ayrıldığını yana yakıla anlatır. Sözleri bittiğinde o kendini daha iyi hissetmektedir ama sizin bütün keyfiniz kaçmıştır. Bu tür insanlar enerji düzeyinde sizi kuruturlar.

Vampir Türleri

Vampirlerin pek çok türü vardır, bunlara karşı dikkatli olmanız gerekir. Acıklı öyküleriyle ruhunuzu yoran Dram Kraliçeleri; sürekli bir şeylerden şikâyet eden Ağlayan Kardeşler, eleştirileriyle sizi çileden çıkaran Suçlayıcılar ve duygularınıza saygı göstermeyip sizi kasten üzen Damardan Girenler gibi. Bunların yöntemlerine karşı uyanık olun ve sizi tüketmelerine izin vermeyin.

Vampirlerle Nasıl Başa Çıkılır

1-Yaşamınızdaki enerji veren ve enerji tüketen insanların bir listesini yapın;

2-Kesin sınırlar koyun; Bir vampirin sızlanmalarını dinlemek için harcadığınız zamanı sınırlayın.

3-Meditasyon yapın; Meditasyon sizi özünüze bağlayan bir yaşam hattıdır. Zihninizi rahatlatır, böylece özünüzle yeniden uyum sağlayabilirsiniz.

 4-Uzaklaşın; Eğer enerjinizin karşı tarafça tüketildiğini hissederseniz kendinize bu öldürücü konuşmadan uzaklaşmak için izin verin.

5-Çevrenizde bir enerji kalkanı oluşturun; Vampirlerle birlikte olduğunuz ve uzaklaşma olanağı bulamadığınız zamanlarda çevrenizi beyaz ışıktan oluşan koruyucu bir kalkanın sardığını hayal edin.

Comment here