Genel

Darty Geldi Hoş Geldi

Beyaz eşya ve elektronik ürün satışı ile Avrupa’da tanınan Darty, yarın Mecidiyeköy’de ilk mağazasını açacak. İngiliz Kesa Electricals plc grubunun beyaz eşya ve elektronik alanındaki markası Darty’nin CEO’su daha önce Arçelk’te CEO’luk yapan aynı zamanda eski basketbolcu Nedim Esgin.

Çok ciddi bir duyuruları olmadı. Websitesi üzerinden de satış yapmak niyetinde olan Darty’nin web sitesi hiçte iç açıcı görünmüyor.

Darty nedir, ne değildir’i ise Hürriyet’teki bir haberden öğreniyoruz.
“Darty markasının 50 yıl önceki doğuşunu anlatan Esgin, “Darty ailesi küçük bir terzi dükkanı çalıştırırken yandaki beyaz eşya tamircisinin dükkanını almak istemiş. Tamircinin dükkanı içindeki eşyalarla satmak istemesi üzerine Darty ve iki oğlu bu eşyaları kaldırıma koyup satışa çıkarmışlar. Bakmışlar eşyalar bir-iki gün içinde tükenmiş, üstelik terzi dükkanının bir yılda kazandığı geliri getirmiş. Böylece bu işe girmişler.” Bu sağlam hikayenin hemen ardından gelen aşağıdaki açıklamayı da çarpıcı buldum;

“Aynı ürünü daha düşük fiyatla başka bir mağazada bulan müşterilerimize hem aradaki fiyat farkını vermeyi hem de bir kutu çikolata hediye etmeyi garanti ediyoruz.”

Yani müşteriyi çikolata ile mağazalarına çekecekler:) Ehh önümüzde bayram olunca, çikolata makbule geçecek.

Comment here