Genel

Cember.net ve Last Fm Değişti

Temmuz ayı birçok açıdan oldukça hareketli geçti. Ülkemiz için milat denebilecek bir ay olduğu için bundan sonra sadece sıcak bir ay olarak hatırlanmayacağa benzer.

Bu hareketliliğe kısa bir süre önce Alman Xing şirketine satılmış olan Cember.net’te katıldı. İş ağı sitesi olarak adını duyuran Cember.net, 3 yıl önce Çağlar ve Nihan Çolak Erol çifti tarafından kurulmuştu. Çağlar Erol’un ineternet camiasını iyi takibi ve profesyonel çalışması 3 yılda yaklaşık 300.000 üye ile Xing’in de dikkatini çekti. Öyle ki bu alanda adeta tekel olmaya niyetli Xing 4.36 milyon euroyu Çember için gözden çıkardı ve bizler de net üzerinden ticaretin yeni boyutlarına şahitlik ettik.

Bu satış 300.000 dolayındaki üyeye tedirginlik yaşatılmadan güzel güzel anlatıldı. Teknik birkaç sorun dışında üyeler yepyeni ve işlevsel yeni yüzü ile uluslarlarası bir iş ağının içinde buldu kendini. Çağlar ve Nihan Erol takdirlik iş yaptılar. Takdir ediyorum bende:)

Temmuz ayı Last Fm içinde bir değişiklik ayı oldu. Arayüzünü üyelerinin haberi olmadan çat diye değiştiren Last Fm, benimde dahil olduğum birçok kullanıcısının canını sıktı. Değişimi ve müziği seven bir kitlesi olan Last Fm’in, bu ani ve sevimsiz değişikliği bir anda kullaıcılarını değişime direnen insanlar sıfatını verdi. Keşke bu değişime önceden kullanıcıları hazırlasa ve gerçekten öncekini aratmayacak bir değişimi sunmuş olsaydı. Her ne kadar değişimin hala sürdüğü, daha iyi şeyler olacağı söylensede Last Fm kullanıcıların sitem ve dedikodularından nasibini almayı başardı.

Comment here