Genel

Amazon.com, Richard Bronson’a Karşı-I

Tamam tamam, kabul, bayram tatilini çok uzattım. Yeni yıla merhaba nevinden bir yazı girişi yapmadım. Blog kültürünce, güncelleme olmayınca trafik düşüyor. Ama sizde çok kötüsünüz kuzum. Ben buralarda olmasam bile anahtar kapının önündeki paspasın altında. Dilediğiniz zaman gelin, girin. Arşiv tozu yutun azıcık. (Böylede üste çıkılır:)

Birçok kitap okudum ve sizinle özetlerini paylaşabilmem için masamda halay çekmekteler. (Halay demişken şimdi Galatasaray albümündeki Arma İçin marşıyla coşmaktayım. Roberto Carlos ile 100. yılına girmek isteyenlere geçen yılı aratmayacak bir ders veririz İnşallahhh:))

Web sitelerini oyunlarla renklendiren markalar bu yılda sıklıkla karşımıza çıkacağa benzer. Bakınız Ekvator Cafe’ye. Basit bir oyun oynuyorsunuz. Oyun sonunda aldığınız puanlar, siteyi arkadaşlarınıza tavsiye ettiğinizde kazandığınız puanlar, mekana giderek aldığınız puanlar, sizi 50 YTL’lik yemek ödülüne taşıyabiliyor. Güzel uygulama. İstiklal’e yolum düşer düşmez, sırf meraktan bir göz atmak istiyorum.

Gelelim Amazon.com’a. Tatilin keyfini çıkarmak için gittiğim babaevinde, mutfaktan çıkmak pek nasip olmadı. Çıktığım zamanlardan birinde ana haber bültenlerindeki bir habere kulak kesildim. Amazon, dünyanın dört bir yanından bilişime ve teknolojiye meraklı, üretken mühendisleri bünyesine davet ediyor. Neden mi? Uzaya yolcu taşınması ile ilgili olarak gördüğümüz tek oyuncu Sir Richard. 2 pilot ve 6 çok zengin yolcu ile I. uçuş planını yapadursun, Amazon’da aynı proje için kolları sıvamışa benziyor. Oluşturacağı kadro ile, uzaya yolcu taşınması projesi için ciddi çalışmalar yapmak, yeni fikirler geliştirmek ve tabiki pazarın kaymağını Sir ile bölüşmek istiyor. Ülkemizden de mühendis temsilciler olsun isterim. Şimdiden yolunuz açık olsun.

Comment here