Genel

Altıüstü Su Değil mi?

Değilmiş:) Su hayattır. Bu konuda hem fikiriz ama
Günseli Özen Ocakoğlu yazısında belirttiği kadar sudan haberdar değilmişiz demek ki. Nasıl bir su ise bu su, kaç zamandır merakımı celbetmişti.Hele şu satırlardan sonra, nedir diye bakmamak omazdı;
“Demi Moore, Cameron Diaz, Brooke Shields, Uma Thruman, Kim Bassinger, Kate Ross ve Christina Aguilera gibi güzellikleriyle öne çıkan aktrislerin de Evian’ı sadece içmek için değil, güzelliklerini korumak için kullandıklarını da biliyorum. Bir yerlerde okumuştum. Bu hiç de ucuz olmayan su ile banyo da yapıyorlarmış. ‘Fransa Alpleri’nde hayat bulan benzersiz su Evian’, tabiatın mucizesi ve gençlik, güzellik kaynağı olarak özellikle kadın tüketicilere sunuluyor. Evian’ın marifetleri bunlarla da bitmiyormuş. Dünyada; sağlığa katkısı, detoks özelliği, diyet yapanlar için sağlık kaynağı, anneler ve bebekler için ise içindeki minerallerden ötürü bulunmaz nimet olarak tanıtılıyor. ” Suyun reklam çalışmasına bakınca çok sevdim. Birkaç defa izlettirdi kendini. İzlemek isteyenler için Evian Su tıklanmaya hazırdır. Sudan bahsedince bir anda rakipleriniz, ulusu aşıp uluslararası olabiliyor. Fark yaratmak zorlaşıyor. Suyun sağlık demek olduğu kadar sağlıksızlığa da neden olabileceği hepimizce malum. Gereken hijyen sağlanamaz ise, sağlık değil hastalık sunan bir unsur olabiliyor. Faydalarından sözetmek ise çok su götürür bir konu. İşte Evian onları almış ve trendlere en uygun olanlarını kullanarak fark yaratmış. Bizim ülkemizden de böyle bir dünya markası çıkmasını dilerken, küçük bir öneride bulunmak isterim. Suya kaside yazan Fuzûlî’yi ve kasidesini alıp, kullanmak nasıl olur? Su aŞktıR!

İste peykânın gönül hecrinde şevkum sâkin it
Susuzam bir kez bu sahrâda menüm-çün ara su

Su yolın ol kûydan toprağ olup dutsam gerek
Çün rakîbümdür dahı ol kûya koyman vara su

Dest-bûsı ârzûsıyla ger ölsem dostlar
Kûze eylen toprağum sunun anunla yâra su

Dostı ger zehr-i mâr içse olur âb-ı hayât
Hasmı su içse döner elbette zehr-i mâra su

1) Gönül! Onun ok temrenine benzeyen kirpiklerini iste ve onun ayrılığında duyduğum hararetimi yatıştır, söndür. Susuzum bu defa da benim için su ara.
2) Topraktan bir set olup su yolunu o mahalleden kesmeliyim, çünkü su benim rakibimdir, onu o yere bırakamam.
3) Dostlarım! Şayet onun elini öpme arzusuyla ölürsem, öldükten sonra toprağımı testi yapın ve onunla sevgiliye su sunun.
4) Dostu yılan zehri içse bu zehir onun dostu için âb-ı hayat olur. Aksine düşmanı da su içse o su, düşmanına elbette yılan zehrine döner.

Comment here