Genel

Koca bir Çilek gördüm sanki. Evet evet gördüm


Outdoor reklamcılığın önemli mecralarından olan araç giydirmelerini hep takdir etmişimdir. Gerçi geçen haftalarda Turkcell’in otobüs duraklarını, kale şeklinde kullanmaları da harika bir deneyim sundu bizlere. Bloggerların üstün çalışmaları sonuç verdi. Farklı reklamlar ve çalışmalar görüyoruz. Görmüyoruz diyen var mı? Şımarın bloggerlar!!!
Gelelim Çilek’e. En son aldığı reklam cezasıyla blogumda kendilerinden bahsetmiştim. Yani çok iyi bir bahsediş değildi. Bu kez iş başka. Birkaç gün önce, sabah sabah Kozyatağı’ndan gelirken birden koca bir çilek görür gibi oldum. Ertesi gün yine gördüm ve aklıma takıldı. Yollara bir şenlik kattığını düşündüm ve kendimi Çilek’in websitesinde buldum. 0-24 yaş aralığına hitap ediyorlar ve bu çizginin dışına çıkmak niyetinde değiller. Şu açıklamayı çok beğendim.
“Çilek’i, bundan tam 11 yıl önce, 25 yıllık birikimin ardından, Bursa İnegöl’de kurduk. Çilek, bugün yalnızca 0-24 yaş arası için üretim yapıyor. Yaş aralığının net olarak belirlenmesi, bize, işimizde mükemmel şekilde uzmanlaşma imkânı sağlıyor. Çilek’in, tüm dünyada, belirli bir yaş grubuna özel tasarım ve üretim fikrini hayata geçiren kendi sektöründeki ilk marka olması bizim için benzersiz bir mutluluk kaynağı.”
Her şeyi yapmak değil aslolan. Bir tane şey yap ama adamakıllı yap. Alarko’nun son reklamında kullandığı ve üzerine gittiği şey de tam olarak buydu. Sadece bir işte uzmanız!
“Çilek Ürünleri, bozulma, kırılma ve solmaya karşı 5 yıl boyunca Çilek Garantisi’ndedir.” ibaresine rastladım. Acaba doğru mu? Oda arkadaşım 3 yıl önce bir bilgisayar masası ve bir elbise dolabı almıştı. Birkaç ay önce arkadaşım evden taşındı. Giderken Çilekleri aldığı servisi aradı. Geldiler, söktüler, taşıdılar ve arkadaşımın yeni evine götürüp kurulumu yaptılar. Hem de çok cüzi bir ücretle. Hoş deneyimler bunlar.
“Çilek Mağazaları’na gelirken, odanızın ölçülerini getirdiğinizde, iç mimarlarımızdan, 3 boyutlu çizimlerle, odanızın nasıl yerleşeceğiyle ilgili olarak ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.” hizmetini de takdir ediyorum. Zira ben bir mobilya alırken, evde nasıl duracağını, nasıl yerleştireceğimi, diğer eşyalarla uyumunu yani anlayacağınız tüm ıvırı-zıvırı düşünürüm. Eğer biri benim adıma bunu yapıyorsa, makbule geçer.
Uzatmadan bitireyim ve anladığınız üzere Çilek benden tam not almıştır.

Comment here