Genel

Karzai, Sezer ve İbo

Afganistan’dan Türkiye’ye 48 yıl sonra gerçekleşen ilk ‘resmî ziyaret’ çerçevesinde Ankara’ya gelen Afgan Devlet Başkanı Hamid Karzai, kardeşlik ve işbirliği mesajları verdi. Espriler yaptı. Kıyafetleri ile göz doldurdu.
Nerden çıktı bu dış haberler muhabirliği diyebilirsiniz. Malum Karzai geldi. Cumhurbaşkanımız ile görüştü. Şöyle bir talepte bulundu:
“İbo’nun, ülkemde konser vermesini istiyorum. Afgan halkı O’nu çok seviyor. Daha önce Hikmet Bey’den-Biz kendi aramızda O’na Hikmet Ağabey diyoruz- de bunu talep etmiştik”
Bir marka seminerindeydim. Konuşmacı, ülkemizde marka bilincinin azlığından, marka olan isim ya da ürünlerimizin olmayışından bahsetmiş; yapılan anketlerde, marka denince akla,
-İbrahim Tatlıses
-Tarkan
-Hülya Avşar gelmesini, eleştirmişti. Naçizane fikrimi iletmiştim o vakit. Bence, bu isimler marka. Burası Türkiye ve bu adamlar da, beğensekte beğenmesekte bizim markalarımız. Madonna ya da Britney Spears gibi. Düşünün bir, İzlanda hakkında kaç madde sayarsınız. Ben sadece buz ve Björk diyebiliyorum. Björk marka değil mi?
Kaç sanatçı için, bir devlet başkanı, başka bir devlet başkanından, gelip ülkesinde konser vermesini ister ki?

Comment here